Co jsou báze bez nikotinu?

Báze bez nikotinu jsou základní složkou e-liquidů, které se používají v elektronických cigaretách. Tyto báze slouží jako nosič pro přídavky aromatických látek a jsou důležité pro tvorbu páry a chuti při vapování. Zde je podrobnější pohled na báze bez nikotinu:

Báze bez nikotinu

Zdroj: https://unsplash.com/photos/person-with-smoke-silhouette-YAjsL1KrbNo 

Složení bází bez nikotinu

Báze bez nikotinu se obvykle skládá ze dvou hlavních složek:

 1. Propylenglykol (PG): Propylenglykol je bezbarvá a bez chuti látka, která se často používá jako nosič pro aromatické látky v e-liquidech. PG má nízkou viskozitu a dobře přenáší chuť.

 2. Glycerin (VG): Glycerin je také bezbarvá látka, která je sladká a viskózní. VG je zodpovědné za tvorbu hustší páry při vapování a pomáhá zmírňovat sílu "throat hit" (pocit na krku) při inhalaci.

Použití bází bez nikotinu

Báze bez nikotinu se používají pro výrobu e-liquidů s různými chutěmi a aromatickými látkami. Tyto báze umožňují vapérům vytvářet vlastní e-liquidy doma nebo se mohou používat pro míchání s předem připravenými e-liquidy obsahujícími nikotin.

Vlastnosti bází bez nikotinu

 • Flexibilita: Báze bez nikotinu umožňují vapérům přizpůsobit si obsah nikotinu podle svých preferencí. Můžete si například připravit e-liquid s nulovým obsahem nikotinu nebo mícháním s e-liquidy obsahujícími nikotin pro snížení celkové koncentrace nikotinu.

 • Bezpečnost: Báze bez nikotinu jsou vhodné pro ty, kteří chtějí vapovat bez nikotinu, což může být žádoucí pro některé uživatele, jako jsou bývalí kuřáci, kteří již nepotřebují nikotinovou závislost.

Pro koho jsou vhodné báze bez nikotinu?

Báze bez nikotinu jsou ideální volbou pro různé skupiny lidí, kteří chtějí vapovat bez expozice nikotinu nebo si přizpůsobit obsah nikotinu podle svých preferencí. Zde je pohled na ty, pro koho jsou báze bez nikotinu vhodné:

 • Bývalí kuřáci, kteří přestávají kouřit
  • Pro bývalé kuřáky, kteří přecházejí na vapování jako alternativu k tabákovým cigaretám, mohou báze bez nikotinu být skvělou volbou. Tito jedinci si užívají zážitek z vapování a zachovávají si rituál kouření bez nikotinu.
 • Lidé, kteří nechtějí závislost na nikotinu
  • Pro ty, kteří se chtějí vyhnout závislosti na nikotinu nebo snížit svůj příjem této látky, jsou báze bez nikotinu ideální možností. Vapování s bázemi bez nikotinu umožňuje uživatelům užívat si zážitek bez potenciálních negativních účinků nikotinu.
 • Osoby citlivé na nikotin
  • Někteří lidé mohou být citliví nebo alergičtí na nikotin. Pro tyto jedince jsou báze bez nikotinu bezpečnou volbou, která umožňuje vapování bez rizika negativních reakcí na tuto látku.
 • Vapeři, kteří chtějí kontrolu nad obsahem nikotinu
  • Báze bez nikotinu jsou také vhodné pro vapéry, kteří chtějí plnou kontrolu nad obsahem nikotinu ve svých e-liquidech. Tito jedinci mohou míchat bázi bez nikotinu s e-liquidy obsahujícími nikotin, aby dosáhli požadované koncentrace nikotinu.
 • Osoby, které vapují pro zábavu a relaxaci
  • Pro některé lidi je vapování způsobem relaxace a zábavy, aniž by chtěli být vystaveni nikotinu. Báze bez nikotinu umožňují těmto jedincům užívat si příjemného zážitku bez závislosti.

Báze bez nikotinu jsou důležitou součástí výroby e-liquidů pro elektronické cigarety. Tyto báze umožňují vapérům přizpůsobit si obsah nikotinu podle svých preferencí a také umožňují vapování bez expozice nikotinu. Pokud máte zájem o výrobu vlastních e-liquidů nebo hledáte možnosti s nízkým obsahem nikotinu, báze bez nikotinu mohou být skvělou volbou pro vaše vapovací potřeby.