Jak vyrobit vlastní liquid pro vapování?

Vyrobit vlastní liquid pro vapování může být zajímavým a tvůrčím procesem, který vám umožní přizpůsobit si chuť a sílu svého vapovacího zážitku. Při výrobě vlastního liquidu je však důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a správné postupy. Zde je krok za krokem průvodce výrobou vlastního liquidu pro vapování:

1. Zajištění potřebného vybavení a surovin

Než začnete, ujistěte se, že máte veškeré potřebné vybavení a suroviny. Budete potřebovat:

 • Báze (PG/VG): Základní složkou liquidu je směs propylenglykolu (PG) a rostlinného glycerinu (VG). Tyto látky tvoří základ liquidu a ovlivňují jeho chuť, hustotu a množství páry.
 • Aroma: Aromata jsou odpovědná za chuť a vůni liquidu. Vyberte si kvalitní aromata určená pro vapování.
 • Nikotinová báze (volitelná): Pokud chcete liquid s obsahem nikotinu, zakoupíte si nikotinovou bázi odpovídající požadované síle.
 • Měřicí nádobky, pipety, míchací nádoby a další vybavení: Pro přesné měření a míchání surovin budete potřebovat různé měřicí nádobky, pipety a míchací nádoby.

2. Stanovení poměru PG/VG

Rozhodněte se, jaký poměr PG/VG chcete ve svém liquidu. Poměr PG/VG ovlivňuje chuť, hustotu a množství páry, které liquid produkuje. Většina začátečníků začíná s poměrem 50/50, ale můžete experimentovat s různými poměry podle svých preferencí.

3. Volba a míchání aromat

Vyberte si aromata, která chcete použít, a pečlivě je změřte pomocí pipety nebo měřicí nádobky. Doporučuje se začít s menším množstvím a postupně přidávat podle své chuti.

4. Přidání nikotinu (volitelné)

Pokud si přejete liquid s obsahem nikotinu, přidejte příslušné množství nikotinové báze do směsi. Ujistěte se, že přesně dodržujete požadovanou sílu nikotinu.

5. Míchání a důkladné promíchání

Přidejte všechny suroviny do míchací nádoby a důkladně promíchejte. Ujistěte se, že jsou všechny složky dobře smíchány a rovnoměrně distribuovány v liquidu.

6. Ochutnávka a úpravy

Po dokončení míchání ochutnejte liquid a posuďte jeho chuť a sílu. Pokud je potřeba, můžete přidat další aroma, nikotin nebo upravit poměr PG/VG podle svých preferencí.

7. Ředění a zrání (volitelné)

Pokud se liquid zdá příliš silný nebo hustý, můžete ho ředit další bází (PG nebo VG). Někteří výrobci liquidu také doporučují nechat liquid zrát po dobu několika dnů nebo týdnů, aby se jeho chuť vyvinula a vyrovnala.

8. Uchovávání a bezpečnost

Uchovávejte hotový liquid v bezpečných a tmavých nádobách mimo dosah dětí a domácích zvířat. Dodržujte bezpečnostní pokyny týkající se nakládání s nikotinem a chemickými látkami.

Vyrobit vlastní liquid pro vapování může být zábavným a odměňujícím zážitkem, ale je důležité dodržovat správné postupy a bezpečnostní pokyny. Experimentujte s různými recepty a složeními, abyste našli ten správný pro vaše potřeby a preference.

 

Hlavní výhody vlastních liquidů

 • Personalizace chuťových preferencí
  Jednou z hlavních výhod vlastního liquidu je možnost personalizace chuťových preferencí. Vyrobit si vlastní recepturu vám umožní experimentovat s různými aromaty a poměry složek PG/VG tak, aby liquid co nejlépe vyhovoval vašim individuálním chuťovým preferencím.

 • Kontrola nad sílou nikotinu
  Pro mnoho uživatelů je důležité mít kontrolu nad obsahem nikotinu ve svém liquidu. Vyrobit si vlastní liquid vám umožní přesně určit sílu nikotinu podle vašich potřeb a můžete postupně snižovat obsah nikotinu, pokud si přejete odvykat.

 • Ekonomická výhodnost

  Na první pohled se může zdát, že výroba vlastního liquidu je nákladná záležitost, ale ve skutečnosti může být ekonomicky výhodná. Nákup surovin ve větším množství a výroba větších dávek liquidu může v dlouhodobém horizontu ušetřit peníze ve srovnání s pravidelným nákupem hotových liquidů.

 • Možnost experimentování
  Vyrobit si vlastní liquid je také skvělou příležitostí k experimentování a kreativitě. Můžete zkoušet různé recepty, kombinovat různé chutě a vytvářet unikátní liquidy, které nejsou k dispozici na trhu.

 • Kontrola nad kvalitou
  Vyrobit si vlastní liquid vám umožňuje mít kontrolu nad kvalitou použitých surovin a nad procesem výroby. Můžete zvolit vysoce kvalitní báze a aromata a dodržovat správné postupy, což může vést k vytvoření liquidu vyšší kvality než ty komerční.