Co je to nikotinová sůl a jak ji používat?

Nikotinová sůl je inovativní forma nikotinu, která v posledních letech získává na popularitě mezi uživateli elektronických cigaret. Díky své chemické struktuře a způsobu, jakým se vstřebává do těla, nabízí nikotinová sůl řadu výhod oproti tradičním formám nikotinu. Tento článek se zaměří na to, co je nikotinová sůl, jak ji správně používat a proč byste ji měli zvažovat jako alternativu k běžným e-liquidům.

Jak používat nikotinovou sůl

Zdroj: https://unsplash.com/photos/person-putting-e-juice-on-gold-wismec-variable-vaporizer-Kwcv9UiImLY 

Co je nikotinová sůl?

Nikotinová sůl je forma nikotinu, která se přirozeně vyskytuje v tabákových listech. Na rozdíl od volného nikotinu, který je běžně používán v e-liquidech, je nikotinová sůl kombinována s organickými kyselinami, jako je kyselina benzoová. Tento proces snižuje pH nikotinu a činí ho méně dráždivým pro krk, což umožňuje uživatelům inhalovat vyšší koncentrace nikotinu bez nepříjemného pocitu.

Výhody nikotinové soli

 1. Rychlejší absorpce: Nikotinová sůl se rychleji vstřebává do krevního oběhu, což znamená, že uživatelé mohou rychleji dosáhnout požadovaného účinku nikotinu.
 2. Vyšší koncentrace nikotinu: Díky menší dráždivosti mohou uživatelé používat vyšší koncentrace nikotinu, což je ideální pro ty, kteří se snaží přejít z kouření cigaret na vaping.
 3. Méně dráždivé pro krk: Nižší pH činí nikotinové soli méně dráždivými pro krk, což znamená, že uživatelé mohou vdechovat větší množství páry bez nepříjemného pocitu.
 4. Delší trvanlivost: E-liquidy s nikotinovou solí mají delší trvanlivost než e-liquidy s volným nikotinem, protože nikotinová sůl je stabilnější forma nikotinu.

Jak používat nikotinovou sůl?

Použití nikotinové soli je podobné použití běžných e-liquidů, ale je důležité dodržovat několik zásad pro dosažení optimálních výsledků.

 1. Výběr správného zařízení: Nikotinovou sůl je nejlépe používat v zařízeních s nízkým výkonem, jako jsou pod systémy nebo zařízení s vyšší odporem. Tato zařízení jsou navržena tak, aby efektivně dodávala nikotinovou sůl při nižších teplotách.
 2. Výběr správné koncentrace: Nikotinová sůl je dostupná v různých koncentracích, obvykle od 20 mg/ml až po 50 mg/ml. Začněte s nižší koncentrací, pokud jste novým uživatelem nebo přecházíte z tradičních e-liquidů.
 3. Správné plnění: Při plnění zařízení nikotinovou solí se ujistěte, že je nádrž nebo pod správně uzavřený, aby nedocházelo k úniku e-liquidu.
 4. Dodržování doporučené frekvence: Nikotinová sůl je silnější než běžný nikotin, takže byste měli být opatrní s frekvencí inhalace. Užívejte ji pouze tak často, jak je potřeba k uspokojení vaší nikotinové potřeby.

Proč používat nikotinovou sůl?

 1. Přechod z kouření: Nikotinová sůl je ideální pro kuřáky, kteří chtějí přejít na vaping. Díky vyšší koncentraci nikotinu a rychlejší absorpci může nikotinová sůl lépe napodobovat zážitek z kouření cigaret.
 2. Efektivnější dodání nikotinu: Pokud hledáte efektivnější způsob, jak uspokojit svou nikotinovou potřebu, nikotinová sůl může být lepší volbou než tradiční e-liquidy.
 3. Méně dráždivé inhalace: Pro uživatele, kteří mají citlivý krk nebo trpí drážděním při používání volného nikotinu, může být nikotinová sůl pohodlnější alternativou.

Potenciální vedlejší účinky

I když je nikotinová sůl považována za bezpečnější alternativu ke kouření, stále může mít vedlejší účinky, zejména při nadměrném užívání. Mezi běžné vedlejší účinky patří:

 • Bolest hlavy
 • Závratě
 • Nevolnost
 • Zvýšená srdeční frekvence
 • Sucho v ústech

Pokud zaznamenáte tyto nebo jiné nepříjemné symptomy, snižte dávkování nebo konzultujte své užívání s lékařem. 

Nikotinová sůl nabízí mnoho výhod oproti tradičnímu volnému nikotinu, včetně rychlejší absorpce, menší dráždivosti pro krk a možnosti použití vyšších koncentrací nikotinu. Je ideální volbou pro kuřáky, kteří chtějí přejít na vaping, nebo pro zkušené vapery hledající efektivnější způsob, jak uspokojit svou nikotinovou potřebu. Při správném používání může nikotinová sůl poskytnout příjemný a efektivní zážitek z vapování.